Ukse ja sokliliistude / põrandaliistu paigaldus – al. 8 €/jm.

Põranda- ja laeliistud loovad ilusa, esindusliku ülemineku seina ning põranda vahele. Liistud peidavad nende vahel olevat paisuvuugi, loovad terviku ja annavad ruumile tagasihoidliku kui vajaliku lihvi, ühendades seekaudu ruumi ühtseks.

Liistude paigaldamine

Liistude paigaldamine ei ole kuigi keeruline, kuid kui kahtled oma oskustes või oled ajapuuduses on mõistlik pöörduda koheselt asjatundjate poole.
Paigaldamist tuleks alustada nurkadest, sest niimoodi on lihtsam ülejäänud liiste paigaldada. Nimelt on nurkade klappima saamine vahest kõige keerulisem osa liistude paigaldamise juures, sest nurgad tuleb lõigata väga täpselt. Mõõtulõikamisel võib juba mõne kraadiga eksimine jätta liistude kokkupuutekohta koleda vahe. Seetõttu on oluline liistud ääretult täpselt mõõtu lõigata, mistõttu soovitatakse kasutada kvaliteetset järkamis- või nurgasaagi.

Nurgaliistude paigaldamine ei pruugi alati olla lihtne, sest üsna tihti ei ole seinad täisnurksed. Siis tuleb liiste lisaks ka vastavalt lihvida, et nad oleksid tihedalt vastu seina. Korralike liidete tarvis on vaja nurgasaagi. Niisamuti on tõenäoliselt tarvis liiste toa suurusele vastavalt lõigata. Liistude jätkamiseks soovitatakse seda teha vastavalt 45 kraadise nurga all ja seejärel sobivas mõõdus liistud omavahel ühendada. Selleks tuleb ühenduskohad omavahel kokku liimida. Ühenduskohtadesse pannakse pisut liimi ja seejärel kinnitatakse nad seina.
Kui liimi ei kasutata, siis kinnitatakse liistud klambrite, kruvide või naeltega. Kui tegemist on kiviseinaga siis saab liistud kinnitada, kas tüüblite ja kruvide või klambrite abil. Selleks tuleb eelnevalt seina puurida augud.

Kui aga minna kergema vastupanu teed ja liimida, siis tuleb liim kanda liistu tagumisele- seinaga kohakuti minevale küljele, kuhu seda kantakse siis kas täppidena või sik-sakina. Seejärel tuleb liist paika sättida. NB! Seda tuleb teha liistule survet avaldades, sest vastasel juhul ei pruugi see pisemate seinakõveruste tõttu igast kohast suurepäraselt haakuda. Kui seinad tõepoolest on kõverad ja liistu ning seina vahele jääb vahe, saab selle täita akrüüliga, et üldpilt oleks kenam ja et sinna sodi kogunema ei hakkaks.